Korytarz to strategiczne miejsce dla bezpieczeństwa całego domu

2013-01-15

Korytarz to przede wszystkim pierwsze pomieszczenie, w którym znajdą się domownicy lub ich goście po wejściu do mieszkania. Ważne jest ono nie tylko przez dość wymagający wystrój wnętrza, ale przede wszystkim dlatego, że jest swoistym centrum dowodzenia. Pamiętajmy, że to właśnie w korytarzu znaleźć możemy bezpieczniki i wyłączniki do wszystkich domowych instalacji. Tutaj również powinna znaleźć się gaśnica.

Należy mieć również na uwadze to, że przy ewentualnym włamaniu to również najczęściej pierwsze wnętrze dla niepożądanego gościa. Przedpokój jest zatem idealnym miejscem na zamontowanie systemu alarmowego i drzwi wejściowych przygotowanych na próbę włamania (drzwi antywłamaniowe najczęściej wykonane są z metalowej płyty wzmocnionej bolcami i zamkami antywłamaniowymi). Takie drzwi dostępne na polskim rynku z zewnątrz pokryte są okleiną imitującą drewno, są zatem na tyle estetyczne, że aranżacja wnętrz nie zostania oszpecona.

Kiedy w naszym domu mieszkają dzieci, należy uważać również na ich bezpieczeństwo. Najmłodsi są jeszcze trochę niezdarni i nie zdają sobie sprawy z wielu zagrożeń, dlatego wszystkie drobiazgi powinny być pochowane w szufladach, a kurtki, płaszcze i torby powieszone na haczykach. Na takim porządku zyskają także projekty wnętrz. Musimy ponadto zamontować blokadę w oknach i drzwiach, a w gniazdkach elektrycznych umieścić zaślepki.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, projekt przedpokoju, korytarz, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt,