Niebezpieczeństwa dziecięcego pokoju

2013-01-19

Choć takie stwierdzenie właściwie nie powinno paść, bo we własnym pokoju dziecko winno być w pełni bezpieczne, to jednak nawet projekty wystroju dziecięcego królestwa mogą być dla malucha niebezpieczne. Pokłady pomysłów w kilkuletniej głowie są nieprzepasane i właściwie nikt nie wie, co pociecha za chwilę wymyśli. A pomysł na zabawę może być równie przedni, co groźny dla zdrowia, a nawet życia.

Warto uważać przede wszystkim, kiedy w pokoju dziecka mieszka także jego mały, kudłaty przyjaciel - świnka morska, królik albo szynszyla. Gryzonie i zajęczaki lubią podgryzać kable, a to może doprowadzić do rodzinnej tragedii. Poczucie bezpieczeństwa zwiększą również blokady w oknach, szafkach i szufladach oraz zaślepki w gniazdkach elektrycznych. Musimy także pamiętać o przymocowaniu wszystkich mebli do ściany. Wspinanie się to przecież świetna zabawa, a o przeciążenie niestabilnego regału wcale nie jest trudno. Niebezpieczny może być także dywan nieprzymocowany do podłogi albo długie firanki czy zasłony, które maluch może niechcący okręcić sobie wokół szyi.

Warto poza tym zlecić aranżacje 3D, które pomogą zagospodarować pokój pełen zabawek. Doświadczony architekt, poza zadbaniem o funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni, zwróci najpewniej uwagę również na kwestie bezpieczeństwa i ewentualne zagrożenia czyhające na kilkulatka.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, projekt pokoju dziecinnego, aranżacje 3D, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt,