Białe podłogi ze Skandynawii

2013-01-23

Aranżując nowo kupione lub właśnie remontowane, nierzadko inspirujemy się skandynawskimi trendami wystroju wnętrz. Tamtejsze rozwiązania opierają się na sporej liczbie lamp, jasnych kolorach i naturalnych materiałach.

Projektowanie wnętrz z udziałem białej podłogi poleca się przede wszystkim do małych przestrzeni. Biel podłogi dodaje mieszkaniu świeżości i jasności, a także wizualnie powiększa jego niewielki metraż.

Ciekawą cechą projektów charakterystycznych dla Skandynawów są białe podłogi z naturalnego drewna. Architekt, w zależności od stylu, w jakim aranżowane są wnętrza, doradzi wybór desek – pomalowane białą farbą maja charakter rustykalny, biała bejca pozostawi z kolei widoczne słoje. Ciekawym pomysłem, zamiast ponownego lakierowania zniszczonego parkietu, jest pokrycie go farbą. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzi się równie współczesna i minimalistyczna podłoga wykonana z żywicy epoksydowej w kolorze białym, która jednolitą taflą pokryje całą powierzchnię pod naszymi stopami. W kuchni z zadowoleniem położymy białe płytki podłogowe.

Jasna podłoga pasuje do różnych wnętrz – do jaskrawych pokoi dziecięcych, jako element podkreślający neonowe barwy i ciekawe projekty okien w nowoczesnych pokojach dziennych albo tło uwydatniające piękne projekty kominków i stare meble.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty okien, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt,