Wnętrze idealne

2013-02-02

Feng shui to stara sztuka urządzania wnętrz, która pochodzi z Chin, ale od kilku dekad staje się coraz popularniejsza w kulturze Zachodu. Specjaliści jednym tchem wymienią cały szereg zasad, zgodnie z którymi wnętrza naszego domu będą sprzyjały mieszkańcom, my jednak przyjrzyjmy się jednej z nich – tzw. brakującym kątom.

Ekspertyzy feng shui będą dążyły do tego, aby pokój jak najbardziej przypominał kwadrat lub prostokąt. To właśnie te figury uważane są za doskonałe ze względu na swoją regularność. Idealne wydają się być zatem mieszkania i domy, których plan osadzony jest właśnie na czworokącie. Nie zawsze jednak kształt domu sprzyja, możemy więc użyć kilku sztuczek, który pozwolą taką formę uzyskać.

Kiedy nasz dom przedstawia kształt na przykład litery L, w miejscu brakującego rogu w ogrodzie możemy ustawić dużą latarenkę albo podświetlającą diodę led, którą należałoby palić co najmniej przez kilka godzin dziennie. Większy problem może sprawiać mieszkanie – tutaj z pomocą przyjdą wyłącznie lustra, które stworzą iluzję regularnych kształtów.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, projekt sypailni, projekt mieszkania, ekspertyzy feng shui, projektowanie mieszkań, architekt,