Sprzedaj mieszkanie z korzyścią!

2013-02-14

W minionym roku w branży budowlanej odnotowano mniejsze zainteresowanie mieszkaniami niż w latach poprzednich. Przyczyn szukać możemy w zwiększonych wymaganiach przy udzielaniu kredytów hipotecznych, przesyceniu rynku nieruchomości pierwotnych, a także w zakończeniu dopłat do kredytu w ramach programu Rodzina na Swoim.

Trudno jednak oglądać się na teorię, kiedy sami chcemy sprzedać mieszkanie z rynku wtórnego. Lepiej zastanowić się, w jaki sposób zwiększyć jego realną wartości i zwielokrotnić szanse na szybką sprzedaż w satysfakcjonującej cenie.

Pomóc może nam architekt wnętrz, który odświeży zaniedbane nieco aranżacje. Przede wszystkim zadbaj o spokój podczas prezentacji mieszkania – płaczące dziecko i biegający pies zniechęcą potencjalnego kupca. Każde mieszkanie wygląda lepiej też w naturalnym świetle dziennym. Wystrój wnętrza musi obyć się bez dywanów, które zaburzają przestrzeń. Przed wizytą agenta nieruchomości z klientem należy również posprzątać i wykonać niezbędne modernizacje - na przykład naprawić zawiasy opadających kuchennych drzwiczek.

Ważne jest, aby osoba zainteresowana już od progu poczuła się jak u siebie. Schowajmy zatem rodzinne zdjęcia i pamiątki z wakacji, zadbajmy o delikatne dekoracje i utrzymajmy aranżacje w jasnych barwach. Pokusić możemy się również na ekspertyzy feng shui - specjalista podpowie, jaki układ mieszkania będzie najbardziej sprzyjający.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, nieruchomości, sprzedaż mieszkań, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt,