Sypialnia kobiecym okiem

2013-03-08

Dla nikogo z nas nie jest tajemnicą, że sypialnia jest najbardziej wyjątkowym miejscem w domu. Aranżacje tego bardzo osobistego pokoju, w którym z radością mogłybyśmy odpoczywać, powinny odzwierciedlać charakter i gust jego mieszkanki. Panie najlepiej czują się w romantycznych, typowo angielskich wnętrzach. W takiej sypialni chętnie utniemy sobie drzemkę nie tylko 8 marca, ale także każdego innego dnia w roku.

Indywidualne projekty wnętrz w stylu angielskim wyróżniają się przede wszystkim przytulnością i nieodpartym urokiem. Zgodnie z anglosaskimi przyzwyczajeniami, aranżacja wnętrz sypialnych bazuje na tapetach i drewnianych boazeriach, dużych meblach i florystycznych dodatkach. Chcąc urządzić dom w stylu angielskim, wybierzmy drewniane boazerie pokrywające ścianę do wysokości kilkudziesięciu centymetrów od podłogi, a aż do samego sufitu przyklejmy tapetę w duże i kontrastujące z tłem kwieciste desenie.

Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko – materac powinien być obszerny, a wezgłowie w stonowanych barwach bieli, beżu, brązu lub szarości. Mile widziane są również nocne stoliki po obu stronach łóżka, projekty kominków, puchate poduchy oraz wszechobecny motyw kwiatów.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, projekt sypailni, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt,