Wiosenne porządki

2013-04-08

Nareszcie! Przez chmury przebijają się pierwsze promienie wiosennego słońca, a to znak, że nadeszła pora na porządki w szafie. Czapki, szaliki, płaszcze i zimowe buty możemy wreszcie schować do szafy, zastępując je lżejszymi wiosennymi kurtkami i sweterkami. Aranżacja wnętrz wolna od wełnianej garderoby natychmiast stanie się bardziej wiosenna.

Pamiętajmy jednak, że, zgodnie z przysłowiem, kwiecień przeplata jeszcze trochę zimy i trochę lata, dlatego miejmy ciepłe ubrania i buty w pogotowiu. Na dobre będziemy mogli rozstać się z nimi za kilka tygodni, a wtedy w naszej głowie pojawi się pytanie dotyczące ich przechowywania.

Zimowe ubrania należy przed schowaniem wyprać w pralce lub poddać czyszczeniu chemicznemu, a buty wyczyścić i pokryć pastą do obuwia. Projekty wystroju naszego mieszkania podpowiedzą nam z kolei, gdzie schować zimową garderobę. Najlepsze będą oczywiście szafy, w których ubrania schowamy w workach próżniowych albo pokrowcach na płaszcze i kurtki. Worki ochronią wełną przez żarłocznymi molami. Buty możemy za to schować w drewnianych skrzyniach, których wierzch jest na co dzień siedziskiem. Chowanie zimowej odzieży to także doskonała okazja, aby rozstać się na zawsze z kurtkami i swetrami, których od dłuższego czasu już nie nosimy.

Tagi: wiosna, projekty wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie,