Poddasze z pozytywną energią

2013-04-25

Poddasze zaadaptowane do celów mieszkaniowych to obecnie bardzo rozchwytywana oferta na rynku nieruchomości. Trudno zaprzeczyć urokowi takich mieszkań, jednak zgodnie z chińską nauka feng shui łatwo jest o zły wpływ takiego lokum na standard i pomyślność codziennego życia jego mieszkańców.

Ekspertyzy feng shui zgodnie orzekają, że przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod dachem chroniła niegdyś budynek przed ucieczką dobrej energii, dlatego miejsce mogła tam znaleźć jedynie suszarnia, ewentualnie izba dla służby. Tutaj pojawia się już pierwsza sprzeczność z tą dalekowschodnią nauką aranżacyjną – projektowanie wnętrz powinno od samego początku zakładać jego funkcję mieszkalną, dlatego adaptowanie przestrzeni do takiej roli samo w sobie jest sprzeczne z jej zasadami. Skosy umieszczone nad głową również przyciągają negatywne emocje i niepomyślne sytuacje.

Aby uwolnić się od wszystkich złych sił, jakie ciążą na mieszkaniu pod dachem, wystrój wnętrza powinien zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań. Rozwiązania zależą od wysokości skosów – kiedy schodzą nisko w kierunku podłogi, powinniśmy zabudować je komodami, szafkami lub innymi systemami do przechowywania. Z kolei skosy nieco wyższe „naprawiamy” przy użyciu lampy – światło kierujemy z podłogi na skos, ewentualnie na skosie wieszamy lampę tak, aby jej abażur kończył się na linii spotkania ściany skośnej z pionową.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, feng shui, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt, projekt poddasza,