Wiosenne kwiaty zatrzymane na dłużej

2013-06-01

Maj obfituje w piękne, kolorowe kwiaty, które są wspaniałą dekoracją wnętrz. Chętnie wykorzystywane są również do kuszenia klientów i gości przez projektowanie sklepów, restauracji i kawiarenek, a nawet przez projektowanie stoisk targowych. Wiosna, jak wszystko co dobre, szybko się skończy, a wraz z nią minie czas kolorowych i pachnących bukietów. Jest jednak pewien sposób, dzięki któremu wazon pełen kwiatów jesienią nie będzie wyłącznie wspomnieniem.

Kiedy w chłodniejsze pory roku wciąż chcemy cieszyć się letnim zbożem albo wiosennymi kwiatami, zawczasu pomyślmy o zasuszeniu świeżych roślin. Będziemy potrzebowali wodę, glicerynę i oczywiście rośliny do zasuszenia.

Rośliny (kwiaty, trawy, zboża, kwitnące gałązki itp.) zbieramy, kiedy są całkowicie rozwinięte, a trawy przed okresem pylenia. Musimy pamiętać o tym, że bardzo mokre rośliny w ogóle nie uda się nam ususzyć. Rośliny pozostawiamy w nasłonecznionym miejscu, na przykład na balkonie. Ważne jest jednak to, żeby nie były wystawione na działanie ostrego światła, bo stracą swój naturalny kolor. Kiedy będą suche, mniej więcej tydzień muszą przeleżeć w mieszaninie wody z gliceryną w proporcji 2:1. Projektowanie wnętrz z tak piękną dekoracją będzie niepowtarzalne i ucieszy nas szczególnie podczas jesiennej słoty.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, feng shui, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, wiosenne kwiaty, architekt,