Fabryczny charakter mieszkania

2013-07-14

Aranżacje w stylu loftów biją dzisiaj rekordy popularności. Atmosfera pofabryczna kojarzy nam się przede wszystkim ze starą, czerwoną cegłą. Architekt podpowie jednak, że charakterystyczne dla fabryki są także elementy metalowe, imitujące fabryczne rury.

Zagospodarowanie przestrzeni, która w XIX wieku naprawdę była miejscem pracy, jest sporym wyzwaniem. Ogromna przestrzeń daje możliwość zaprojektowania przestrzeni zgodnie z potrzebami domowników – można na przykład zaaranżować sypialnię albo gabinet na antresoli. Projekty wnętrz loftowych powinny uwydatnić fabryczną historię wnętrza, ale do komfortowego mieszkania niezbędne będzie ocieplenie ceglanej surowości. Do tego najodpowiedniejsze okażą się ciepłe barwy, gra świateł i ciemne lub średniociemne naturalne drewno.

Warto wykorzystać przestronność swojego mieszkania i ograniczyć się w zakupie mebli. Zdecydujmy się przy tym na ciemne drewno w ciepłym odcieniu, ciepły kolor sztucznego oświetlenia i liczne światła punktowe. Barwy, które warto wybrać to czerwienie, pomarańcze, głębokie fiolety i biel. Wspomniana już antresola, dzięki swemu otwartemu charakterowi, optycznie nie zmniejszy metrażu, ale nada całemu mieszkaniu ciekawego, przyjaznego i nowoczesnego charakteru.

Tagi: projektowanie wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz, lofty, cegła, projekt mieszkania, projektowanie mieszkań, architekt, wanna,