Zabezpieczenia na czas remontu

2013-07-27

Kiedy myślimy o remoncie, nasze pierwsze myśli najczęściej zajmuje aranżacja wnętrz. Dobrze byłoby, gdyby kolejną ideą pojawiającą się w naszej głowie było zabezpieczenie podłóg, okien i stolarki otworowej przed zabrudzeniami i pyłem, które towarzyszą wszystkim pracom remontowym.

Na zniszczenie najbardziej narażona jest zawsze podłoga. Do jej zabezpieczenia przydadzą się taśma papierowa, która po zerwaniu nie pozostawi po sobie śladu, a także duże arkusze tektury falistej (gładka część arkusza powinna dotykać panele albo deski drewnianego parkietu) lub litej albo bardzo wytrzymałej ochronnej  folii malarskiej. Ważne jest, aby zabezpieczać podłogę fragmentami, dzięki czemu łatwiej będzie nam usunąć zabrudzenie z konkretnego miejsca, gdyby folia się przerwała, a tektura przedarła.

Meble i elementy dekoracyjne (na przykład żyrandole) albo wynosimy z pomieszczenia (zostawiając „gołe ściany”), albo zabezpieczamy je folią ochronną. Grubość i wytrzymałość folii powinniśmy dostosować do zaplanowanych prac. Jeśli meble będziemy przesuwać, a ze ścian zbijać tynk lub skuwać kafelki, poprośmy sprzedawcę o najgrubszą folię. Do odmalowania ścian i zabezpieczenia mebli, których nie będziemy przesuwali wystarczy cieńsza folia malarska. Projekty kominków i projekty okien skryte pod taką folią również będą bezpieczne.

Tagi: remont, aranżacje wnętrz, projektowanie pomieszczeń, wykończenie mieszkania,