Mebelki ogrodowe

2013-08-30

Nic tak nie cieszy latem, jak wygrzewanie się na słońcu w przydomowym ogródku czy pośród balkonowych kwiatów. Najprzyjemniej letnie wieczory spędza się, leżąc w hamaku albo wyciągając nogi na drewnianej leżance. Jednak aby meble drewniane do ogrodu nie tylko zapewniały komfortowy wypoczynek, ale i cieszyły oczy, należy odpowiednio o nie zadbać.

Aranżacje ogródków mogą wykorzystać różne drewniane elementy, np. ławki, stoły z krzesłami, donice czy altanki. Jeśli chcemy przez długie lata korzystać z takich mebli, musimy je odpowiednio i systematycznie impregnować. Impregnat kładziemy na drewno po to, aby zabezpieczyć je przed niszczącymi i powodującymi erozję desek grzybami, pleśnią i glonami. Możemy zdecydować się na -impregnat techniczny lub ochronno-dekoracyjny, który nadaje desce określony kolor. Miejmy na uwadze, że każdy gatunek drewna odznacza się innym składem chemicznym, a więc i odmiennie reaguje na kolor impregnatu. Próbniki barw dostępne w sklepach najczęściej wykonuje się na drewnie sosnowym.

Kiedy projektowanie ogrodu szczególnie leży nam na sercu, będziemy również chcieli mieć perfekcyjne meble. A tutaj niezbędna okaże się wiedza dotycząca nakładania impregnatu. Przede wszystkich preparat nakładajmy cienkimi warstwami, a zawartość puszki od czasu do czasu mieszajmy, bo pigment po pewnym czasie osiada na dnie.

Tagi: projektowanie ogrodów, balkon, aranżacja wnętrz, meble ogrodowe, ,