Domowe wrzosowisko

2013-10-24

     Miłośnicy ukwieconych balkonów z żalem patrzą, jak wdzierniku wypielęgnowane rośliny zamierają. Niektóre gatunki uda się przechować na kolejny sezon, z innymi będziemy musieli się już teraz pożegnać. Jest jednak pewien kwiat, który właśnie teraz cieszy nasze oczy najbardziej.

    Mowa o wrzosie, który w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych dostępny jest w wielu kolorach – białym, różowym, fioletowym, żółtym, czerwonym czy liliowym. Aranżacje ogrodu czy balkonu przepełnione wrzosami choć będą miały jesienny charakter, to nie pozwolą domownikom poddać się melancholijnemu nastrojowi tej pory roku. Wrzosy możemy również z łatwością zasuszyć, wówczas skorzysta na ich pięknie także projektowanie i aranżacja wnętrz.

    Wrzosy, aby naprawdę zdobiły indywidualne projekty wnętrz, należy sadzić w lekkim podłożu o kwaśnym odczynie i umiarkowanie podlewać (pamiętajmy jednak, że pierwsze podlewanie tuż po wsadzeniu krzewnika w ziemię musi być obfite). Rośliny te najlepiej czują się w dużych skupiskach, w miejscach nasłonecznionych. Na wolnej przestrzeni w swoim naturalnym środowisku rosną nawet do 90 cm, w balkonowych donicach możemy wyhodować roślinę o wysokości od 10 do 40 cm.

Tagi: balkon, aranżacja wnętrz, projektowanie wnętrz,