Jej Wysokość Afrodyta, czyli dom w greckim stylu

2013-11-02

    Grecja to jedno z najpopularniejszych kierunków, które Polacy wybierają na wakacyjny wypoczynek. Olśnieni lazurową wodą, śnieżnobiałymi budynkami i błękitem nieba chętnie wprowadzamy grecki styl do naszych domów.

    A jakie właściwie są aranżacje typowe dla Grecji? Żeby architekt mógł opowiedzieć nam o całym bogactwie tamtejszej kultury, powinniśmy zdać sobie sprawę, że liczy ona sobie kilka tysięcy lat, a więc źródeł inspiracji aranżacje wnętrz mają bez liku.

    Podstawą wystroju są silne kontrasty – obok prostych, niemalże surowych mebli (na przykład wiklinowych foteli) znajdziemy wymyślą ceramikę, a zadbanemu wystrojowi towarzyszyć będą białe jak śnieg i krzywe, jakby niewykończone ściany. Kolory wplecione w projektowanie wnętrz rodem z krainy Afrodyty nie są bez znaczenia. Grecy również stawiają na swoje ulubione połączenie, nawiązujące do widoków za oknem i do flagi państwowej – najczęściej spotkamy nienaganną biel zestawioną z kobaltowym błękitem.

    Indywidualne projekty wnętrz w greckim stylu mogą wykorzystać wzór oliwki, biało-niebieskie kratki i paski na tkaninach, antyczne wykończenia, wizerunki starożytnych bogów i herosów, muszle, a także naturalne materiały i detale wyglądające na hand made.

Tagi: projektowanie wnętrz, w greckim stylu, aranżacja, indywidualne projekty, architekt ,