Miejsce do pracy

2013-11-23

    Pracownicy zatrudnieni na zasadzie freelancingu, pracujący studenci i dorośli podnoszący swoje kwalifikacje poprzez uczestniczenie w różnorodnych kursach czy studiach podyplomowych mają ten sam problem – aranżacje ich pokojów i mieszkań nie są na tyle ergonomiczne, aby bez przeszkód dla pracującego i pozostałych domowników korzystać z laptopa, książek, notatek i pomocy dydaktycznych.

    Biuro projektowe czy architekt wnętrz w taki sposób wykorzystają metraż mieszkania, aby sprzyjało ono pracy i nauce, jednocześnie umożliwiając komfortowe poruszanie się innych domowników.

    W trakcie pracy czy nauki trudno skupić się, kiedy laptop leży na stole w jadalni pośród porozrzucanych notatek, brudnych naczyń i niedopitej filiżanki z kawą. Aranżacje wnętrz znają jednak sposób na ten chaos – kompaktowe meble do pracy i nauki. Projekty wystroju mogą wykorzystać obszerne ścienne szafki, w których zmieści się komputer i wszelkie „papierzyska”, cichy kącik z sekretarzykiem z regałową nadbudową czy pojemną toaletkę w sypialni. Pomysłów jest właściwie bez liku, ważne jest, aby przestrzeń biurową z laptopem i dokumentami można było łatwo zamknąć, dbając o work–life balance, a zarazem o porządek.

Tagi: biuro, biurko, miejsca do pracy, projekt wnętrza, aranżacja wnętrz, projektant,