Łóżko na pilota – fanaberia czy funkcjonalny mebel?

2014-09-15

      Wielu z nas łóżko na pilota kojarzy się z salą szpitalną i chorobami. Jeśli słyszymy, że osoba całkowicie zdrowa ma w sypialni takie łóżko, to uważamy to co najmniej za niepotrzebny wydatek, jeśli nawet nie za zwykłą fanaberię. Często wcale tak nie jest – łóżko sterowane pilotem może być bardzo funkcjonalnym meblem.

       Łóżka sterowane za pomocą pilota można kupić w różnych rozmiarach i z materacami o rożnych zastosowaniach. Na naszym rynku dostępne są ramy o wymiarach 80 x 200 cm, 90 x 200 cm i 120 x 200 cm. Łóżko osobowe składa się z dwóch odrębnych stelaży, z których każdy ma własne zasilanie. W ten sposób każdy z małżonków będzie mógł wygodnie czytać książkę do poduszki.

     Nawet projekty wystroju wnętrz dziecięcych czy młodzieżowych mogą skorzystać z oferty łóżek na pilota – wiele materacy produkowanych jest specjalnie dla tego rodzaju łóżek, które muszą na przykład wytrzymać dziecięce skakanie.

      Łóżka na pilota można wybrać z bogatej oferty kolorystycznej drewnianych ram lub zdecydować się na ramę w zabudowie, przy czym minimalna szerokość zabudowy to najczęściej około 35 cm. Tak bogata oferta ram łóżek na pilota sprawia, że właściwie wszystkie indywidualne projekty wnętrz sypialnych mogę opierać się na tym funkcjonalnym meblu.

 

 

Tagi: projektowanie wnętrz, sypialnia, łóżko, projekty wystroju, projektowanie i aranżacja wnętrz,