Designerska lampa w roli głównej

2014-09-22

     Lampa jest tym elementem wystroju, który tworzy charakter wnętrza, jest jego najlepiej widoczną i najbardziej wyrazistą ozdobą. Projekty wnętrz najczęściej aranżujemy tak, że lampa wisząca czy stojąca zawsze wpada gościom w oko już przy pierwszym spojrzeniu na aranżacje różnych pomieszczeń w naszym domu. Nie może zatem dziwić ogromna rola, jaką biuro projektowe czy architekt wnętrz przypisuje lampom. Umieszczenia na linii wzroku, ludzka uwaga skierowana na zapaloną lampę, zasiadanie w pobliżu źródła światła i możliwość dowolnej zmiany nastroju we wnętrzu poprzez rodzaj włączonej lampy i charakter oświetlenia – to cechy stanowiące o istotności lamp w naszych domach.

     Warto zatem wybrać lampy designerskie. Lampy stojące najczęściej wybierane do strefy wypoczynkowej powinny dawać delikatne, nieco „przydymione” światło. Z kolei jadalnia, kuchnia, biurko do pracy czy miejsce do czytania powinno być oświetlone wyrazistym światłem padającym z lampy wiszącej.

    Klosze możemy zrobić sami, kupić w galeriach sztuki, na specjalistycznych stronach internetowych lub zamówić u projektanta. Designerskie lampy oferują także niektóre sieciowe sklepy z meblami i artykułami wnętrzarskimi.

 

 

Tagi: projektowanie wnętrz, lampai, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, biuro projektowe, architekt,