Salon i studio do pracy w jednym

2014-10-14

     Wakacje się skończyły i przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy większość z nas zapewne o nich nawet już nie pomyśli, a to głównie dlatego, że koniec okresu wypoczynkowego wiąże się z początkami wzmożonej pracy. Nie raz i nie dwa będziemy przynosić swoją pracę do domu, toteż ważne jest, by panowały w nim odpowiednie warunki do jej wykonania.

      Projektanci wnętrz szczególnie polecają taką aranżację, by jedno pomieszczenie mogło pełnić rolę zarówno salonu wypoczynkowego, jak i studia do wszelkiego rodzaju pracy domowej. Nie wszyscy dysponują wystarczającym metrażem, by zorganizować sobie oddzielne pomieszczenie z biurkiem, fotelem, regałem i odpowiednim, wygodnym dla oczu oświetleniem. Dlatego niezwykle istotny jest pomysłowy design, który będzie nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny i to z kilku różnych punktów widzenia.

    Jeżeli nasze mieszkanie posiada niewielką wnękę w którymś rogu głównego pomieszczenia, warto zastanowić się nad jej przysłonięciem np. niewielką szafą, pozostawiając tylko stosunkowo wąskie przejście z boku. Taka aranżacja pozwoli nam w naturalny sposób wydzielić osobną strefę do pracy i nauki, nie godząc jednocześnie w estetykę i funkcjonalność salonu.

 

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, biuro projektowe, architekt, salon, gabinet,