Beton może być przytulny

2015-01-10

     Mieszkanie, w którym dominuje beton? Czemu nie! Projektanci wnętrz znają sposoby na to, by z betonowych ścian, w połączeniu z innymi detalami, uczynić niezwykle przytulne lokum w nowoczesnym, ale jednocześnie bardzo domowym stylu.

 

       Kluczem w takim mieszkaniu jest jego otwartość, czyli im mniej ścian, tym lepiej. Kuchnię można śmiało połączyć z salonem, a sypialnię – wbrew pozorom – z łazienką. Jeśli dodamy do tego przestronne lustra i duże okna, nasza betonowa aranżacja natychmiast nabierze głębi i bardzo specyficznego smaku. Między kuchnią a salonem warto postawić wyspę, która nie tylko symbolicznie oddzieli od siebie te dwa pomieszczenia, ale też będzie po prostu praktyczna. Między łazienką a sypialną warto zamontować drewnianą lub – i to jest coś głównie dla par – szklaną ściankę.

 

      Dużym atutem takiego projektu będzie również wprowadzenie drewnianych elementów. Z drewna mogą być blaty, uchwyty, oparcia krzeseł, dekoracje naścienne i wiele innych pomniejszych rzeczy. W takiej kompozycji dobrze sprawdzą się białe meble – mowa zarówno o szafkach kuchennych, jak i komplecie wypoczynkowym. Oczywiście można je zaakcentować innymi barwami, ale w takich warunkach biel jest niezastąpiona.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, biuro projektowe, architekt, projektanci wnętrz, aranżacja, projekt, dekoracja,