Ogrzewanie w podłodze z kamienia

2015-02-23

     Kamień to jeden z najstarszych materiałów budulcowych znanych ludzkości. W przeciwieństwie do produktów wytworzonych ludzkimi rękoma, jest on niezwykle odporny na uszkodzenia, nie odbarwia się i – co ważne – długo trzyma ciepło. Dlatego architekci podkreślają, że dobrym rozwiązaniem jest połączenie kamienia z ogrzewaniem podłogowym.

 

     Podstawową cechą takiego budulca jest to, że będzie on utrzymywał ciepło nawet po wyłączeniu ogrzewania. To idealny sposób, żeby zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Podłoga z kamienia nadaje się zarówno do elektrycznego, jak i wodnego ogrzewania wodnego. Sam w sobie kamień jest oczywiście piękną dekoracją, tym bardziej że wybór różnego rodzaju faktur jest praktycznie nieograniczony. Pod tym względem dodatkowym atutem może być fakt, że nie ma na świecie dwóch takich samych kamieni, dlatego design naszej podłogi zawsze będzie jedyny w swoim rodzaju. Ogrzewanie podłogi z kamienia można zainstalować nie tylko wewnątrz domu, ale również na zewnątrz, np. w przypadku używania mat elektrycznych.

 

     Jak zatem widać, takie rozwiązanie architektoniczne jest ładne, efektowne, unikatowe, praktyczne i tanie. Czego więcej trzeba?

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, biuro projektowe, architekt, łazienka, ogrzewanie podłogowe, projektant, design, biel,