Lustro w łazience

2015-05-25

     Łazienka bez lustra to jak salon bez kanapy, kuchnia bez lodówki czy sypialnia bez łóżka. Bez niego po prostu się nie obejdzie. Łazienka jest często jedynym miejscem w domu, gdzie można w spokoju przyjrzeć się własnemu licu i się odpowiednio przygotować na wyjście na zewnątrz. Projektanci wnętrz zaznaczają, że funkcjonalność można połączyć z efektywnością, dlatego warto rozważyć dobór odpowiedniej ramy do lustra.

 

     Jeśli podejdziemy do tej kwestii z odrobiną wyobraźni, możemy sprawić, że lustro będzie kwintesencją wystroju tego na ogół zimnego i sterylnego pomieszczenia. Podstawą jest zamieszczenie samego lustra na odpowiedniej wysokości, tak, by umożliwić domownikom komfortowe wykonywanie codziennych czynności jak golenie się czy nakładanie makijażu. Drugą, równie istotną kwestią jest oświetlenie. Zamiast górnego światła warto zastosować naścienne kinkiety bądź niewielkie halogeny.

 

     Ciekawym rozwiązaniem w zakresie projektowania łazienki i doboru ramy do lustra jest... brak ramy. Jest to szczególnie zalecane do małych pomieszczeń z minimalistycznym designem. W większych i bardziej klasycznych przestrzeniach godne polecenia są stylowe, złote lub mosiężne ramy z licznymi zdobieniami.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja,lustro, łazienkai, projektant wnętrz,