Mała i efektowna łazienka na poddaszu

2015-08-06

     Małe pomieszczenia na poddaszu to często istna zmora architektów. Na szczęście dzięki ich bogatej wyobraźni można w subtelny sposób zamienić wady na zalety.

 

      Łazienka ze skosami przy suficie i podtrzymującym dach filarem na środku może się na początku wydawać nie do przeskoczenia pod względem aranżacji. Jednak w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przerobienie słupa na ściankę oddzielającą wannę lub kabinę prysznicową od pozostałej części pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy specyficzny, ale i bardzo ciekawy efekt kąpielowego kącika.

 

     Kolejnym problemem takiego projektu wnętrza są skosy, które ograniczając przestrzeń łazienki ograniczają też swobodę ruchu. Oczywiście jej fizyczne powiększenie najczęściej jest niemożliwe, ale przy zastosowaniu odpowiednich barw możemy powiększyć ją wizualnie. Projektanci wnętrz szczególnie polecają pastelowe kolory, np. zieleń lub delikatną żółć, które w połączeniu z beżowymi flizami na podłodze i pionowych segmentach ściany nadadzą łazience świeżości.

 

     Żeby podkreślić cały efekt, warto zamiast zwykłego oświetlenia zamontować w różnych zakamarkach lampy halogenowe. Taka gra świateł i cieni sprawi, że nasza łazienka nigdy nie straci swej oryginalności.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, projektant wnętrz, łazienka, biuro projektowe,