Łazienka dla najmłodszych

2015-08-14

     Mając dzieci na pewno inaczej będziemy podchodzić do kwestii projektowania domu – musimy bowiem za wszelką cenę zadbać m.in. o ich bezpieczeństwo i wygodę.

 

     Rzecz dotyczy praktycznie każdego pomieszczenia, w tym również (a może i przede wszystkim) łazienki. Design łazienki dla dziecka powinien obejmować nie tylko funkcjonalność, ale też estetykę, żeby każda wizyta w wannie była dla naszej pociechy powodem do fajnej zabawy. Pamiętajmy, że dobry projekt wnętrza to projekt na długie lata, który przyniesie frajdę zarówno przedszkolakowi, jak i dorastającemu nastolatkowi. Motyw przewodni dla chłopców to często wszelkiego rodzaju geometryczne kształty (głównie kratki i paski), natomiast dla dziewczynek sprawdzają się motywy roślinne (zwłaszcza nawiązania do kwiatów).

 

     Dobrze jest, jeśli design łazienki dla dzieci obejmuje również dwie umywalki – takie rozwiązanie pozwoli uniknąć porannych kolejek do WC i usprawiedliwiania niepotrzebnych spóźnień do szkoły lub do pracy. Godnym uwagi pomysłem jest też zamontowanie przy wannie prysznica – dzięki temu każdy będzie mógł wziąć długą i relaksującą kąpiel lub w razie potrzeby szybko się umyć i przygotować do wyjścia w nie więcej niż kilka minut.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, projektant wnętrz, łazienka, biuro projektowe,