Sypialnia dla dwojga

2015-08-16

     Czas urlopów i wakacyjnej sielanki już się kończy i najwyższa pora zająć się – chcąc nie chcąc – bardziej przyziemnymi sprawami jak praca czy szkoła. Niemniej nie jest to wcale równoznaczne z tym, że trzeba oddalać się od swojej drugiej połówki. Specjalnie z myślą o parach, zwłaszcza tych młodszych, projektanci wnętrz proponują nowoczesną, ale za to bardzo ciepłą sypialnię.

 

     Nikt chyba nie ma wątpliwości, że podstawą w takim pomieszczeniu jest duże i wygodne łóżko. Jedni preferują twarde podłoże pod plecami, inni natomiast wolą zatopić się w bezkresie pościeli. Nie ma to większego znaczenia w kwestii aranżacji sypialni, ponieważ jest to tylko kwestia materaca. Ważne jest jednak, by odpowiednio dobrać kolorystykę pomieszczenia, która pozwoli ukoić wszystkie nerwy i dać się parze odpowiednio zrelaksować. W nowoczesnym projekcie dobrze sprawdza się mieszanką różnych odcieni fioletu z – jak by się mogło początkowo wydawać – surowym kolorem popielatowym.

 

     Łóżko w barwach jasnego popielu lub ciemnej bieli z fioletową pościelą i odpowiednio do tego dobrane fioletowe dekoracje nadadzą sypialni przytulnej atmosfery i podkreślą jej niezwykle intymny i osobliwy klimat.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, projektant wnętrz, sypialnia, dekoracje,