Pokój dla pierwszoklasisty

2015-08-20

     Wrzesień to dla wielu młodych osób jeden z pierwszych ważnych kroków w życiu – czas opuścić przedszkole i pójść do szkoły. Oczywiście zmienia się przez to nie tylko ich codzienność, ale również bieżące potrzeby – w tym aranżacja ich pokoi, w których będą spędzać coraz więcej czasu, by przyswoić sobie uzyskiwaną w szkole wiedzę i odrobić lekcje.

    Wyposażenie wnętrz pomieszczeń do nauki dla rozpoczynających swoją przygodę z edukacją powinno obejmować przede wszystkim wygodne biurko i równie wygodne krzesło. Najlepiej, żeby owe biurko miało dużo różnego rodzaju szuflad, półek i szafek – wtedy młody uczeń zawsze znajdzie miejsce na swoje przybory. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie nieopodal kącika do nauki tablicy korkowej. Przy odpowiednim podejściu może ona nie tylko pomagać w zapamiętywaniu różnych rzeczy – jest to także całkiem ciekawa dekoracja pomieszczenia.

     Przygotowując projekt pokoju warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu, żeby nie przemęczać oczu naszej pociechy. Do odrabiania lekcji lepiej sprawdzają się niewielkie, ale za to jasne lampki na biurko niż światło górne, ponieważ pomagają one skupić uwagę na niezbędnych materiałach i przyborach.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, projektant wnętrz,pokój ucznia, biuro projektowe,