Gotowanie może być przyjemne

2015-08-23

     Gotowanie jest nie tylko obowiązkiem, ale dla wielu też przyjemnością, dlatego zawsze warto zadbać o to, by tę przyjemność zmaksymalizować do granic możliwości. A potraktowanie kuchni bielą – zgodnie z zapewnieniami projektantów wnętrz – to najprostsza droga do uzyskania oczekiwanego efektu.

 

     Może się wydawać, że zbyt jaskrawa aranżacja jest nudna, nawet w te coraz krótsze i bardziej ponure dni jesieni, ale tak naprawdę nie ma nic bardziej mylnego. Przyozdobienie kuchni kilkoma intensywniejszymi dekoracjami może bowiem sprawić, że w ogóle nie będziemy chcieli z niej wychodzić.

 

     Jasne ubarwienie sprawdzi się zarówno w przypadku dużych pomieszczeń w domach jednorodzinnych, jak i w niewielkich aneksach w mieszkaniach. Oczywiście rozległe przestrzenie dają nam znacznie szersze pole manewru, ale w małych pokojach gra bieli i jej odcieni też ma duże znaczenie i może wprowadzić więcej życia sprawiając tym samym, że kuchnia będzie się wydawała większa niż jest. Ponadto jaskrawy design wnętrza można wzbogacić stonowanymi dodatkami (np. ciemną ścianą nad blatem), które nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Dla kontrastu można również zastosować nieco czerni np. na uchwytach.

Tagi: projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja, projektant wnętrz,kuchnia, biuro projektowe,