Biała glazura do łazienki

2016-01-08

     Białe płytki w łazience mogą się na pierwszy rzut oka wydawać zbyt prostym, a może nawet nieco tandetnym rozwiązaniem. Ale jeśli połączymy je z przemyślanym DESIGNEM, to szybko się okaże, że mamy do czynienia z ponadczasowym, uniwersalnym pięknem, które każdemu WNĘTRZU nada świeżości i żywotności.

     ARCHITEKCI mówiąc "białe flizy" nie mają na myśli tylko zwykłej, kwadratowej okładziny. Rodzajów tego typu płyt jest tak dużo, że doprawdy jeden nie równa się drugiemu i wymaga to przemyślenia i konsultacji z PROJEKTANTEM. Po pierwsze, flizy mogą być matowe, półmatowe lub połyskliwe - przy czym te ostatnie sprawdzą się szczególnie dobrze w małych WNĘTRZACH, gdzie optycznie pomogą dodać kilka metrów kwadratowych. Po drugie, płytki mogą mieć różne wzory, np. nieregularne smugi w nieco ciemniejszym odcieniu bieli. Po trzecie, wcale nie muszą być kwadratowe - istnieją też flizy podłużne lub kwadratowe ze ściętymi lub zaokrąglonymi narożnikami. I po czwarte, płytki można ułożyć na wiele różnych sposobów, m.in. w formie układu ciosowego (a la tradycyjny mur), ukośnego, naprzemiennego czy jodełkowego (a la kostka brukowa).
 
     Najważniejsze jest jednak to, że białe flizy można połączyć z szeregiem najróżniejszych DEKORACJI w dowolnym kolorze. Są one zatem podstawą do przygotowania ciekawego PROJEKTU, a nie efektem końcowym. Jeśli w dwóch takich samych łazienkach tak samo zamontujemy takie same białe płytki i damy dwóm PROJEKTANTOM wolną rękę w kwestii DESIGNU, to w rezultacie oba te pomieszczenia zawsze się będą od siebie różnić i to w dość dużym stopniu. I w tym właśnie tkwi cała magia tej uniwersalnej okładziny.

Tagi: design, wnętrze, architekci, projektant, dekoracje, projekt,