Drzwi we wnętrzu

2016-07-28

     Drzwi wewnętrzne wydają się czymś tak normalnym, że właściwie nie zwracamy na nie uwagi. Ale odpowiednio dobrane nie tylko zapewniają nieco prywatności i oddzielają od siebie poszczególne strefy, ale stanowią też wspaniałą DEKORACJĘ i uzupełnienie naszego DESIGNU.

     W większości domów spotyka się drzwi o prostej formie, bez zbędnych ozdobników, i nie dzieje się tak bez powodu. Minimalistyczne wzory lub nawet zupełnie gładka powierzchnia gwarantują, że drzwi będą pasować w praktycznie każdym WNĘTRZU. Zwykle wybiera się drzwi białe, które sprawdzą się w różnych stylach (od skandynawskiego po nowoczesny), podkreślając zarówno eleganckie, jak i surowe WYKOŃCZENIE. A kto nie ma w domu białych drzwi, ten z pewnością ma drzwi w kolorze drewna.

    Niemniej bez względu na barwę, często się zastanawiamy, które drzwi są dla nas lepsze: z przeszkleniami, czy tradycyjne? Sam wybór jest kwestią gustu, ale warto pamiętać, że szyba lub pomniejsze szybki w pewnym stopniu rozszerzają optycznie metraż, a także wpuszczają znacznie więcej światła.

Tagi: dekoracja, design, wnętrze, wykończenie,