Kuchnia z barem

2017-07-09

     We współczesnych kuchniach często spotyka się ARANŻACJĘ z wyspą lub półwyspem. Jest to oczywiście bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w większości WNĘTRZ. Ale tę koncepcję można rozwinąć jeszcze bardziej - czyli przerobić wyspę lub półwysep na klasyczny bar.

     Domowy bar nie musi służyć wyłącznie do imprezowania w gronie przyjaciół, choć naturalnie nie można mu tej funkcjonalności odmówić. Częściej jednak będziemy doceniać jego walory np. rano, podczas szybkiej kawy czy śniadania. Przygotowując PROJEKT kuchni z barem, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejsza jest wnęka na nogi. Blat powinien wystawać nieco ponad linię mebla pod spodem, żeby osoby siedzące przy naszym barze mogły się wygodnie usadowić na krzesłach.

    Kolejnym rozwiązaniem cieszącym się sporą popularnością jest podniesienie blatu względem strefy roboczej. Taki DESIGN wyraźnie oddzieli miejsce pracy od miejsca, w którym spożywamy posiłki, a poza tym będzie wyglądać po prostu atrakcyjnie. Pozostałe aspekty (kolorystyka, faktura itp.) są już kwestią gustu i w dużym stopniu zależą m.in. od ARANŻACJI samej kuchni.

Tagi: aranżacja, wnętrze, projekt, design,