Biurko- najważniejszy element pokoju pierwszoklasity

2017-09-04

     Wrzesień to czas, kiedy uczniowskie pokoje przechodzą metamorfozę. Czas zapomnieć o zabawie i dostosować aranżację wnętrza do nowych potrzeb. Architekt przywiązue wagę nie tylko do kolorystyki pokoi, ale przede wszystkim do ich funkcjonalności. Niesamowicie ważne w projektach wnętrz jest biurko oraz krzesło.

    Uczniowskie biurko powinno być zaaranżowane według kilku wyznaczników: przestronny blat z miejscem na komputer, pojemne szafki i szuflady, doskonałe oświetlenie. Dekoracje okienne przepuszczające naturalne oświetlenie przez sporą część roku będą oświetlały biurko ustawione przy oknie, w późniejszych godzinach i w chłodniejszych porach roku musimy jednak polegać wyłącznie na lampce generującej sztuczne oświetlenie. Idealny blat biurka powinien mieć wymiar 90 x 120 cm, monitor ustawiony 10 cm powyżej powierzchni blatu, a klawiaturę na specjalnej wsuwanej pod blat półeczce.

     Projekty wystroju królestwa ucznia nie mogą obyć się bez krzesła. To, obok biurka, taki element wnętrza, który ma ogromny wpływ na kształtowanie zdrowej postawy. Krzesło musi być dostosowane do wzrostu ucznia, mieć podłokietniki i regulowany kąt oparcia, może być też typowym krzesłem biurowym na kółkach z możliwością obrotu wokół własnej osi. Ważne jest, by wysokość siedziska była regulowana o około 40 cm.

Tagi: dekoracje okienne, projekty wystroju, aranżacja wnętrza, projet wnętrz,,