Sztuka ocieplania dachu.

2017-09-13

     W polskiej ARCHITEKTURZE często spotykamy się ze skośnymi dachami, pod którymi znajduje się powierzchnia użytkowa. Dlatego niezwykle ważne jest, by zadbać o odpowiednią izolację dachu.

    Najczęściej spotyka się poddasza z wiatroizolacją oraz poddasza z pełnym deskowaniem. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z folią, która chroni dach przed wiatrem i jednocześnie doskonale przepuszcza parę wodną, jaka wydobywa się z pomieszczeń poniżej. Kluczem jest wykonanie szczeliny wentylacyjnej pod pokryciem dachowym, ale nad folią wiatroizolacyjną (w odległości ok. 2-3 cm). W przypadku NIERUCHOMOŚCI z poddaszem o pełnym deskowaniu, wykonujemy nieco szerszą szczelinę wentylacyjną (grubości ok. 3-6 cm) między folią izolacyjną a deskowaniem. Niezależnie od rodzaju poddasza, PROJEKTANCI zaznaczają, by pamiętać o tym, że optymalne ocieplenie powinno mieć dwie warstwy, by zwiększyć jego żywotność i odporność.

     Ponadto jeśli zastosujemy w tym celu wełnę skalną, możemy być pewni, że poza właściwościami izolacyjnymi, dach naszej NIERUCHOMOŚCI będzie też ograniczał hałas zarówno z WNĘTRZA domu na zewnątrz, jak i z jego otoczenia do wewnątrz.

Tagi: architektura, nieruchomości, projektanci, wnętrze,