Idealny stół do jadalni.

2017-10-26

     Tak jak nie ma sypialni bez łóżka, tak też nie ma jadalni bez stołu. To niezwykle ważny element WYPOSAŻENIA, przy którym praktycznie codziennie będziemy spędzać czas z najbliższymi, dlatego dobrze się zastanówmy nad naszymi potrzebami, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

     Są różne jadalnie - jedne są proste i stonowane, inne natomiast zaskakują mnogością detali i bogatych zdobień - toteż pierwszym czynnikiem decydującym jest WYSTRÓJ pomieszczenia. Przecież nie weźmiemy masywnego stołu z rzeźbionymi nóżkami do nowoczesnego, minimalistycznego WNĘTRZA. Ale ten aspekt łatwo rozwiązać wzrokiem i intuicją. Funkcjonalność wymaga z kolei pewnej wiedzy, z którą z wielką chęcią dzielą się doświadczeni PROJEKTANCI i DEKORATORZY. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy rozważyć, jest wielkość stołu. Zawsze trzeba zostawić kilka zapasowych miejsc na wyjątkowe okazje. Pamiętajmy, że na przyjęciach będzie nie tylko więcej osób, ale też proporcjonalnie więcej naczyń, więc musimy być na to gotowi. Jeśli rzadko urządzamy tego typu spendy, dobrym pomysłem będzie średniej wielkości stół z dodatkową możliwością rozłożenia. Zwróćmy również uwagę na kształt stołu. Kwadratowe zapewnią nam więcej przestrzeni użytkowej, a więc sprawdzą się głównie w mniejszych WNĘTRZACH (w najmniejszych pokojach można rozważyć stół mocowany do ściany, który w każdej chwili możemy złożyć). W nieco większych jadalniach możemy śmiało postawić na okrągły mebel - o ile oczywiście będzie zgodny z naszą ARANŻACJĄ.

     Ostatnim ważnym czynnikiem jest materiał wykonania. Zwykle inwestorzy wybierają drewno, bo jest stabilne, długowieczne i eleganckie, i to w dużej mierze niezależnie od przyjętej STYLISTYKI. Nie można tylko zapominać o odpowiedniej pielęgnacji takiego mebla. W nowoczesnych WNĘTRZACH często spotyka się też szklane stoły z metalowymi nóżkami. Jeżeli jednak zależy nam na dobrym stosunku ceny do jakości, możemy śmiało wybrać stół z płyt MDF - to nie tylko wygoda, ale też łatwość w czyszczeniu i wciąż bardzo atrakcyjny wygląd.

Tagi: wyposażenie, wystrój, wnętrze, projektanci, dekoratorzy, aranżacja, stylistyka,