W skandynawskiej łazience

2017-11-04

     Styl skandynawski to z reguły proste WNĘTRZA o bogatej funkcjonalności, w których dominuje biel z elementami czerni, czy drewna i które, choć nawiązują do starodawnych rozwiązań, dobrze się komponują również w nowoczesnych budynkach. Dlaczego by nie wykorzystać takiej STYLISTYKI w naszej łazience?

    Metraż jest nieistotny - skandynawski WYSTRÓJ można wprowadzić zarówno w małych, jak i naprawdę przestronnych pomieszczeniach. Dominującą biel, zwykle w postaci białych płytek ceramicznych, warto podkreślić nie tylko czarnymi liniami tu i ówdzie, ale też elementami drewnianymi lub drewnopodobnymi, które wstrzykną w naszą łazienkę trochę świeżej energii. Świetnym uzupełnieniem będą też wiklinowe kosze czy ręcznie robione dywaniki.

    Architekt radzi, w stylu skandynawskim kwestia mebli nie jest raczej zbyt skomplikowana. Wystarczą proste, klasyczne bryły, pozbawione zbędnych DEKORACJI, bo to właśnie one, same w sobie, stanowią wspaniałą ozdobę całego WNĘTRZA. Dla przykładu - zamiast standardowych, zamykanych szafek, warto zdecydować się na stoliki z otwartymi półkami i ewentualnie paroma szufladami. Może się wydawać, że to tylko wprowadzi niepotrzebny bałagan, ale przy odrobinie dbałości o detale już nigdy nie będziemy chcieli w takiej łazience wracać do wcześniejszych rozwiązań.

Tagi: wnętrze, stylistyka, wystrój, dekoracje, architekt, styl skandynawski,