Jadalnia w małej kuchni

2017-12-02

     Jadalnia - odwieczny problem małych mieszkań. Rzadko się zdarza, by standardowe lokum w bloku miało wydzielone osobne pomieszczenie, w którym można by postawić stół i kilka krzeseł. Na szczęście oddzielny pokój wcale nie jest koniecznością. Małą jadalnię zawsze można bowiem wkomponować w przestrzeń kuchni, nawet jeśli jest to WNĘTRZE o znikomym metrażu.

     Jadalnia stanowi często swoistą granicę między kuchnią a salonem i jest to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, ale nie zawsze jest możliwość takiej ARANŻACJI. Na szczęście malutki stolik dla paru osób zmieści się niemal wszędzie. W takim przypadku należy tylko pamiętać o tym, by konstrukcja była lekka. ARCHITEKCI odradzają masywnych, drewnianych stołów na rzecz pomniejszych blatów z metalowymi nóżkami. To samo dotyczy krzeseł, które powinno dać się z łatwością przesuwać (i najlepiej przy okazji składać). Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że w razie potrzeby całe WYPOSAŻENIE jadalni można z łatwością schować do szafy lub w najgorszym wypadku znieść do piwnicy.

     Projektant podpowiada, dysponując niewielką jadalnią w rogu kuchni, warto rozważyć jej wyeksponowanie np. innym kolorem ściany czy płytek. Podkreśli to unikalny charakter WNĘTRZA i sprawi, że, niezależnie od przyjętej STYLIZACJI, będzie ono po prostu wizualnie ciekawsze.

Tagi: wnętrze, aranżacja, architekci, wyposażenie, stylizacja, jadalnia, projektant, projektowanie i aranżacja,