Jaki dobrać światło do łazienki

2018-01-09

     Oświetlenie w łazience to bardzo ważny element jej WYPOSAŻENIA, nawet jeżeli w środku znajduje się okno. W tym pomieszczeniu nie może być ciemno, a ponadto wszystkie lampy powinny być odporne na wilgoć. Na co zwracać uwagę, przygotowując nowy PROJEKT łazienki?

     Przede wszystkim trzeba pamiętać, że łazienkowe lampy są narażone na wzmożoną wilgoć i ryzyko pochlapania wodą, w związku z czym muszą spełniać bardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. O tym, czy lampa nadaje się do naszego WNĘTRZA czy nie, świadczy dwuliczbowa miara IP - im wyższa wartość, tym większa odporność. Dla przykładu: lampy montowane w samych wannach oznaczane są symbolem IP X7 lub IP X8. Co prawda zdecydowana większość lamp łazienkowych spełnia powyższe normy nawet z nawiązką, ale i tak zawsze warto na te liczby zerkać, chociażby kontrolnie.

    Ponadto trzeba pamiętać, by system oświetlenia rozplanować przed WYKOŃCZENIEM pomieszczenia, bo po nałożeniu płytek i zamontowaniu wszystkich sprzętów może być trudno o poprawki.

Tagi: wyposażenie, projekt, wnętrze, wykończenie,