Industrialnie lecz przytulnie

2018-01-18

    Industrialna STYLISTYKA raczej nie kojarzy się z przytulnym WNĘTRZEM. Surowe WYPOSAŻENIE, widoczne elementy konstrukcyjne czy otwarte przestrzenie zdają się przekreślać ową przyjazną aurę. Doświadczeni PROJEKTANCI potrafią jednak dowieść, że industrialne WNĘTRZE może być ciepłe i urokliwe.

    W niewielkich mieszkaniach wytworzenie takiej atmosfery wiąże się zwykle z dość gruntowną przebudową - konieczne może być usunięcie kilku ścian działowych. Spokojnie, mieszkanie się nie zawali, bo na miejsce ścian ARCHITEKCI montują np. stalowe ramy, które równie skutecznie podtrzymują sufit i przy okazji dodają kolejnych walorów estetycznych. W takim WNĘTRZU, żeby ARANŻACJA była spójna, warto wykorzystać również elementy betonowe i ogólnie zimną kolorystykę.

    Oczywiście sam beton w szarym open space nie zapewni nam przytulnej atmosfery, ale jeśli połączymy go z naturalnym drewnem, to możemy być pewni iście zaskakujących rezultatów. Drewno można zastosować m.in. na podłodze czy na meblach. Do tego kilka pojedynczych smaczków w postaci pastelowych DEKORACJI (np. na poduszkach) i mamy WNĘTRZE, które zrobi wrażenie nie tylko na miłośnikach stylu industrialnego.

Tagi: stylistyka, wnętrze, wyposażenie, projektanci, architekci, aranżacja, dekoracje,