Jak pielęgnować kamień naturalny

2018-02-10

     Kamień naturalny to niezwykle szlachetny materiał, ale nawet on wymaga od czasu do czasu odpowiedniej pielęgnacji - zwłaszcza na zewnątrz, i zwłaszcza przed nadchodzącą zimą, która, jak wiadomo, nie ma w zwyczaju obchodzić się zbyt łagodnie z naszymi NIERUCHOMOŚCIAMI.

     Są różne kamienie o różnych składach mineralnych, i każdy z nich różnie reaguje na wilgoć i kwasy. Jedno jest jednak pewne - niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą mocno wpłynąć na strukturę chemiczną kamienia, zmieniając jego wytrzymałość czy wygląd. Na szczęście pielęgnacja takowego nie należy do szczególnie trudnych i uciążliwych zadań, i o ile surowiec musi regularnie stawiać czoła opadom i zmiennym temperaturom (niekiedy skrajnie niskim), tak naprawdę wystarczy tylko dobry środek, którym przetrzemy jego powierzchnię, by nie uświadczyć na wiosnę żadnych przebarwień czy nalotów. Nie warto kupować najtańszych preparatów, bo w końcu wykonujemy tę czynność raz na rok, a różnice w cenie nie są aż tak wielkie. Wydajmy więc parę złotych więcej niż mniej, żeby mieć pewność, że w kolejnym sezonie kamień przy naszym domu wciąż będzie wspaniałą DEKORACJĄ otoczenia. Kamienie we WNĘTRZACH też powinniśmy pielęgnować. Nie są one w aż tak dużym stopniu narażone na czynniki atmosferyczne, więc tutaj wystarczą delikatniejsze środki. Warto wybrać koncentrat na bazie naturalnego mydła, który dodatkowo odpowiednio zakonserwuje czyszczone powierzchnie.

    Pamiętajmy, że w końcu czysty, zadbany kamień zawsze od razu poprawia WYSTRÓJ wokół siebie - w przeciwieństwie do utytłanego, spękanego surowca, który swoje chwile świetności ma już dawno za sobą...

Tagi: nieruchomości, dekoracja, wnętrza, wystrój,