Sypialnia jak ze snów

2018-03-04

     W sypialni możemy wygodnie odpocząć, zrelaksować się, oddać lekturze na chwilę przed snem, spokojnie odpłynąć w ramiona Morfeusza… Projektowanie i aranżacja wnętrz sypialni jest tutaj jednak nie mało istotnym szczegółem, a głównym elementem gwarantującym domownikom nabranie energii i witalności, żeby stawić czoła wyzwaniom kolejnego dnia.

    Łóżko jest najważniejszą częścią sypialni. Wystrój wnętrza może być pozbawiony wymyślnych dekoracji, designerskich lamp czy kwiecistej tapety, ale absolutną podstawą komfortowego wypoczynku jest wygodne łóżko dobrane specjalnie do naszych oczekiwań i potrzeb.

     Pamiętajmy, że projektowanie wnętrz sypialnych powinno skupić się na ponadczasowości wystroju, a nie czerpać z konkretnej mody. Ważne jest również spełnienie estetycznych i wizualnych oczekiwań domowników. Łatwo jest dołączyć do aranżacji drobne elementy, jak zasłonki, dekoracje okienne, ozdobne poduchy czy nowy abażur z modnym deseniem, trudniej jednak (i znacznie drożej!) zmienić ramę łóżka, materac czy szafę wnękową. Dlatego pomyślmy nad zakupem ponadczasowych mebli do sypialni, które generalnie odpowiadają naszemu poczuciu estetyki, a nie tylko wpisują się w chwilową modę.

     Łóżko na lata to takie, które ma dodatkowe funkcje (np. regulacja wysokości materaca, możliwość domontowanie szuflad na pościel), wykonane jest z naturalnych materiałów (przede wszystkim z drewna), ma łagodne kształty pozbawione ostrych krawędzi, ma wyściełany zagłówek obity naturalnym materiałem (doskonałe łóżko dla miłośników czytania przed snem), kolorystycznie jest dopasowane do wielkości i wysokości wnętrza, zgodnie z zasadą – jasne do małej i niskiej sypialni, ciemne do przestronne, wysokiej i dużej.

Tagi: wystrój wnętrza, projektowanie i aranżacja wnętrz, projektowanie wnętrz, dekoracje okienne,