Szafa do małej sypialni

2018-03-24

     Szafa to - zaraz obok łóżka - podstawowy element WYPOSAŻENIA każdej sypialni. Na co zwrócić uwagę, wybierając dla siebie odpowiedni model, zwłaszcza w przypadku raczej niewielkich pomieszczeń?

     Pamiętajmy, że w szafie muszą się zmieścić nie tylko ubrania, ale też poszewki, koce i poduszki, które również mogą zająć sporo miejsca. W związku z tym warto wybrać mebel z oddzielnymi strefami na odzież i pościel - wówczas unikniemy zbędnego bałaganu, który szybko przerodziłby się w naszą irytację. Co więcej, w małych WNĘTRZACH sprawdzi się z pewnością szafa z drzwiami przesuwnymi, optymalnie z lustrem na froncie, które dodatkowo powiększy i rozjaśni przestrzeń. Cała reszta - łącznie z WYKOŃCZENIEM i kolorystyką - to kwestia WYSTROJU i ARANŻACJI.

    Architekt podkreśla, że trzeba mieć tylko na uwadze, że warto w miarę możliwości zostawić sobie trochę miejsca między szafą a łóżkiem - zwłaszcza, jeśli faktycznie zdecydujemy się na lustra. W końcu będziemy się w nich przeglądać praktycznie każdego dnia, dlatego dobrze mieć obok choć trochę swobody.

Tagi: wyposażenie, wnętrza, wykończenie, wystrój, aranżacja,