Jak ozdobić wielkanocny stół

2018-03-30

     Niedługo czeka nas Wielkanoc, a więc również rodzinne spotkania, wspólne posiłki i długie pogawędki przy stole. A co zrobić, żeby w możliwie największym stopniu uprzyjemnić ten magiczny czas? Cóż... na pewno warto zacząć od odpowiedniego przygotowania stołu.

    Atmosfera w domu podczas wielkanocnego świętowania powinna być ciepła i pozytywna. Stół staje się tym samym swoistym "centrum dowodzenia", bo to właśnie przy nim spotyka się cała rodzina. Podstawą dobrej ARANŻACJI jest oczywiście obrus. Nie powinniśmy w tym przypadku zbytnio odbiegać od tradycji, bo proste, białe nakrycie z całą pewnością wystarczy. Zresztą prędzej czy później i tak zostanie ono zachlapane, więc nie ma się co dwoić i troić. Lepiej zamiast tego skupić się na pozostałych DEKORACJACH, a więc na pisankach, wesołych kurczaczkach i barankach czy wiosennych kwiatach. A biorąc pod uwagę ekologiczny trend, jaki staje się coraz popularniejszy przy PROJEKTOWANIU mieszkań, również i na Wielkanoc warto zadbać o jakiś naturalny smaczek inspirowany wiejskimi krajobrazami. Doskonale sprawdzi się m.in. rzeżucha, owies, tulipan czy forsycja w niewielkiej, ozdobnej doniczce.

    Oczywiście samymi DEKORACJAMI rodzina się nie naje, więc trzeba też zwrócić uwagę na odpowiednią zastawę. W tym przypadku wszystko zależy jednak od liczby gości i posiłków, a także własnych, rodzinnych tradycji. Warto tylko pamiętać, by zastosować się do podstaw savoir-vivre'u i przygotować od razu po dwie lub trzy pary sztućców na osobę, po dwie szklanki, eleganckie serwetki, a także pomniejsze talerzyki na przekąski między głównymi daniami.

Tagi: aranżacja, dekoracje, projektowanie,