Worek do siedzenia dla najmłodszych

2018-05-19

     W pokoju dziecka zawsze musi się znaleźć kilka podstawowych elementów WYPOSAŻENIA - jak np. biurko, wygodne łóżko czy szafka na ubrania i książki do szkoły. Ale są również rzeczy spoza standardowego ekwipunku, które mogą się okazać pod wieloma względami wręcz zbawienne - np. worki do siedzenia.

     Choć może to brzmieć dość irracjonalnie, tak naprawdę tego typu siedziska niosą ze sobą wiele korzyści na różnych płaszczyznach. Po pierwsze - wiadomo - fajnie to wygląda, a więc i tym samym poprawia WYSTRÓJ całego pomieszczenia. Po drugie, jest to unikalny mebel na skalę całego domu, dlatego bardzo możliwe, że nasza pociecha dość mocno się z nim zżyje. A siedząc na nim - np. przy czytaniu lektury szkolnej czy korzystaniu z laptopa lub tabletu - dzięki styropianowemu WNĘTRZU odciąży się kręgosłup, co w dłuższej perspektywie wpłynie na dobry rozwój dziecka. Pamiętajmy tylko, że worki do siedzenia charakteryzują się zróżnicowanymi rozmiarami, i że niezwykle ważne jest, by dla naszej pociechy dobrać taki, który idealnie wkomponuje się w ciało. I tak - dla zobrazowania - najmłodszym dzieciom poleca się modele 50/85cm (średnica/wysokość), a nastolatkom i nieco starszej młodzieży - 60/105cm.

    Co ciekawe, są różne wzory worków - od prostych, jednokolorowych, które doskonale uzupełnią stonowaną ARANŻACJĘ pokoju, po modele bogate w figurki, kształty, samochodziki czy gwiazdki na swej powierzchni, które nadadzą królestwu naszych dzieci jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

Tagi: wyposażenie, wystrój, wnętrze, aranżacja,