Trochę Anglii w polskim domu

2018-06-06

     Niewielu Polaków decyduje się na ZAPROJEKTOWANIE swojego WNĘTRZA w stylu angielskim, choć mimo to PROJEKTANCI i tak zauważają tendencję wzrostową. I dobrze, bo specyficzne podejście Brytyjczyków do świata odbija się również na ARCHITEKTURZE, i zapożyczenie kilku ich pomysłów do polskich domów może się okazać całkiem ciekawym rozwiązaniem.

     A czym się charakteryzuje brytyjska STYLISTYKA? Wieloma nawiązaniami do historii i tradycji, ale też - z drugiej strony - hołdom ku nowoczesności. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by w salonie ulokować klasyczny komplet wypoczynkowy, na przeciwko niego elegancki, staromodny sekretarzyk, a powyżej wielki, płaski telewizor. Do tego klasyczne tkaniny, nieskomplikowane WYKOŃCZENIE i proste DEKORACJE (np. wiklinowe kosze, zestaw do polewania whiskey czy skrzynia z wyściółką na różne akcesoria).

    I - uprzedzając pytania - nie jest tak, że PROJEKTANCI na siłę wrzucają stylowe meble, żeby tylko ARANŻACJA podpięła się pod angielskie trendy. Wprost przeciwnie, wszystkie rozwiązania są bardzo subtelne, ale jednocześnie wyraziste i unikalne. I niezmiernie cieszy fakt, że coraz więcej Polaków się do tej koncepcji przekonuje.

Tagi: projektowanie, wnętrza, projektanci, architektura, stylistyka, wykończenie, dekoracje, aranżacja,