Ogród dla zapracowanych

2018-06-25

     Słońce będzie się w tym sezonie coraz częściej pokazywać, co nas równie często przyciągnie do swoich ogrodów. A tam, jak wiadomo, obowiązków co nie miara. Nie brakuje jednak produktów, które PROJEKTANCI i ARCHITEKCI krajobrazu zalecają osobom chcącym po prostu zminimalizować wysiłki przy codziennej pielęgnacji swojej zielonej parceli.

    Przede wszystkim trzeba wygrabić trawnik. Obumarłe liście i igły z pobliskich drzew mają bardzo niekorzystny wpływ na glebę. Niestety pracy całkowicie nie da się uniknąć, ale będzie nam dużo łatwiej, jeśli wybierzemy możliwie najszersze grabie. Innym obowiązkiem nielubianym przez większość ogrodników jest koszenie. Ale wcale nie trzeba narażać ani siebie, ani sąsiadów na godzinną udrękę związaną z niechlubnym rykiem silnika. Istnieją bowiem bębnowe kosiarki akumulatorowe, które nie wydają z siebie tak drażniących dźwięków, a potrafią tak samo przyzwoicie wpłynąć na WYSTRÓJ całego ogrodu.

   Oczywiście kosiarka, jaka by nie była, nie wszędzie się dostanie. PROJEKTANCI polecają za to ciekawe rozwiązanie, którym są specjalne nożyce ogrodowe z teleskopowym trzonkiem. Dzięki tej prostej, ale jakże skutecznej funkcjonalności, przytniemy każdy krzew bez schylania się. A jak już to wszystko zrobimy, to nie pozostaje nam nic innego, niż tylko wyciągnąć leżak z piwnicy i oddać się długiej relaksacji na świeżym powietrzu...

Tagi: projektanci, architekci, wystrój,