Kolory ziemi zawsze na czasie

2018-08-17

    Kolory ziemi, czyli odcienie szarości, brązu i wszelkiego rodzaju beże, to kolory ponadczasowe, które sprawdzą się w praktycznie każdej ARANŻACJI. Problem pojawia się, kiedy trzeba zdecydować, jakiej farby użyć na ścianie, a jakiej np. na suficie.

    Ziemne barwy mają to do siebie, że są wbrew pozorom jasne. Oczywiście można pomalować całe WNĘTRZE na ciemny brąz i powiedzieć, że to też kolory ziemi, ale przecież nie chodzi o usilne używanie jednej farby, a o sprytne kombinowanie i łączenie rozwiązań. Ściany, albo przynajmniej większość ścian, zawsze lepiej pozostawić jasne. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku rzeczony powyżej beż lub delikatny odcień szarości. Ciemniejsze barwy można natomiast zastosować na podłodze lub ewentualnie również na jednej ze ścian w danym pomieszczeniu. Sufit zwykle zostaje biały, chociaż nie jest to żadne ultimatum - w tym przypadku spokojnie można dać się ponieść wyobraźni (grunt, by nie przesadzić z ciemnymi odcieniami).

    A jakie meble do tego dobrać? Tu się zaczyna większa przygoda. W internecie można znaleźć tysiące porad, ale tak naprawdę najlepiej zwrócić się do doświadczonych PROJEKTANTÓW i ARCHITEKTÓW, którzy podadzą kilka przykładowych, gotowych rozwiązań i tym samym pomogą nam szybko rozwiać wszelkie wątpliwości. Wbrew pozorom sama porada wcale nie jest kosztowna, za to pozwoli zaoszczędzić dużo (czasem nawet bardzo dużo) czasu. I zawrotów głowy od nadmiaru możliwości.

Tagi: aranżacja, wnętrze, projektanci, architekci,