Sposoby na akwarium

2018-12-29

      Akwaria we WNĘTRZACH, zwłaszcza te bogato zdobione i o ciekawym DESIGNIE, to stosunkowo stary trend, nieco już wymarły, ale w końcu powraca dzisiaj w nowej formie.

     Niegdyś akwaria stanowiły prosty dodatek do mieszkania i tym samym nienarzucającą się weń DEKORACJĘ. Później zaczęto kombinować z ARANŻACJĄ wodnego świata w taki sposób, by pasowała ona do WYSTROJU całego pomieszczenia. W ostatnich latach PROJEKTANCI mieli zauważalnie mniej zleceń związanych z akwariami, ale teraz zdają się one powracać do czasów swojej świetności. Przy odrobinie pomysłowości można sprawić, że akwarium stanie się nie tylko dodatkiem, ale integralną częścią WNĘTRZA. Ponadto wcale nie jesteśmy skazani na to, by umieszczać tę wodną strefę w salonie. Można śmiało postawić akwarium np. w kuchni lub sypialni, co dodatkowo urozmaici charakter naszego mieszkania.

    Ciekawym rozwiązaniem jest np. umieszczenie akwarium w wyspie oddzielającej kuchnię od pokoju dziennego, albo pod stolikiem w salonie. Dla odważnych istnieje też możliwość indywidualnego ZAPROJEKTOWANIA przestronnego akwarium o nieregularnych kształtach. To oczywiście nieco droższa propozycja, ale może całkowicie odmienić nasze WNĘTRZE, czyniąc je unikalnym i jedynym w swoim rodzaju. Wszystko zależy zatem od zasobności naszych portfeli i przede wszystkim od naszych własnych upodobań.

Tagi: wnętrza, design, dekoracja, aranżacja, wystrój, projektanci, projektowanie,