Kuchnia z wysoką zabudową

2019-01-13

    Szafki od podłogi po sufit są w kuchniach coraz częściej spotykanym standardem. Rozwiązanie to jest praktyczne, funkcjonalne i estetyczne - pasuje w praktycznie każdym WNĘTRZU, niezależnie od DESIGNU.

    Wysoka zabudowa sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, w których PROJEKTANCI toczą walkę o każdy centymetr, jak i w większych kuchniach, gdzie w ten sposób uda się wypełnić wolną przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość zamontowania sprzętu AGD na dopasowanej do naszych potrzeb wysokości, co ma na dłuższą metę zbawienny wpływ na zdrowie (z uwagi na dobrą ergonomię pracy). Co więcej, dzięki wysokiej zabudowie prawdopodobnie nigdy nie zabraknie nam miejsca na różnego rodzaju akcesoria, tym bardziej że wiele półek jest typu cargo, który jest bardziej pojemny niż klasyczne szafki.

    Co do kolorystyki, wszystko zależy od WYSTROJU kuchni. Generalnie można jednak przyjąć, że jasna zabudowa nadaje się do dużych i małych pomieszczeń, natomiast ciemna właściwie tylko do dużych. Warto też rozważyć szafki w takim samym kolorze, co stykająca się z nimi ściana. Zapewni to nam i naszym gościom bardzo przyjemne doznania estetyczne.

Tagi: wnętrze, design, projektanci, wystrój, kuchnia,