Co z tym telewizorem

2019-05-17

     Telewizor to nieodłączny element WYPOSAŻENIA praktycznie każdego domu w Polsce (i nie tylko w Polsce). I chyba wszyscy się zgodzą, że jego lokalizacja nie powinna być przypadkowa. Ale czy wszyscy wiemy, dlaczego?

   Współczesne telewizory charakteryzują się nie tylko niebanalnym DESIGNEM, ale też niespotykaną dotąd funkcjonalnością. Z jednej strony mamy obraz takiej jakości, że nawet kina by się jej nie powstydziły, a z drugiej strony mamy np. dostęp do internetu, co zupełnie zmienia oblicze użytkowania urządzenia. Wszystko to sprawia, że musimy dobrze pomyśleć nad docelowym miejscem. Telewizor można postawić na półeczce RTV, można go zawiesić na ścianie albo - tradycyjnie - wkomponować we wnękę meblościanki (choć coraz mniej jest meblościanek, które są w stanie pomieścić sprzęty o nieustannie rosnących gabarytach). Najważniejsze jest jednak to, by nasz ulubiony element WYPOSAŻENIA znajdywał się w linii prostej od oczu, jak również w odpowiedniej odległości od siedziska - w przeciwnym razie nasz wzrok szybko się zmęczy, podobnie zresztą jak kręgi szyjne.

    Istnieją proste wzory definiujące optymalną odległość siedziska od telewizora, w zależności od jego podstawowych parametrów (wielkość matrycy, jakość obrazu). Pamiętajmy, by tę kwestię skonsultować z PROJEKTANTEM, żebyśmy się mogli cieszyć możliwie najlepszymi wrażeniami z oglądania ulubionych filmów przez długie lata...

Tagi: wyposażenie,design, projektant,