Jak przygotować dach na zimę?

2019-10-16

     Jesień bywa piękna, ale jest też jasnym sygnałem, że najwyższa pora przygotować się na zimę. Zresztą nie tylko siebie, ale też swoją NIERUCHOMOŚĆ - łącznie z dachem, którego szczelność warto sprawdzić, zanim jeszcze spadnie pierwszy śnieg.

     Przegląd dachu to niezwykle istotna czynność, bo przecież chyba nikt nie chciałby obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku, kiedy coś przecieka, albo kiedy do WNĘTRZA wkrada się za dużo wilgoci, a usterki nie ma jak naprawić, bo na zewnątrz szaleje zawierucha. Zatem... do pracy! Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to sprawdzić szczelność dachu. Można zacząć od wewnątrz, szukając na strychu i na poddaszu odbarwień i zniekształceń. Żeby jednak dokończyć dzieła, nie unikniemy wyjścia na dach. Tam czeka nas sprawdzenie komina i rynien, a także WYKOŃCZENIA dachu, czyli wszelkiego rodzaju elementów blacharskich (naroży, kalenic, lukarn itp.). Tutaj warto zwrócić uwagę na ewentualne luzy, uszczelki, silikon i taśmę przy kominie. To bardzo ważne, bo nawet minimalne odchylenia od normy mogą powodować spore problemy - łącznie z przeciekami, pleśnią i grzybami.

    Dach jest elementem pokrywającym całą naszą NIERUCHOMOŚĆ, dlatego tak istotny jest jego przegląd, zwłaszcza przed nadchodzącymi mrozami, które rokrocznie egzaminują wytrzymałość budynków i ich mieszkańców. To tylko kilka godzin pracy, a po jej wykonaniu będziemy mogli spać spokojnie przez całą zimę - a nie ma przecież nic ważniejszego, niż spokój i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu.

Tagi: nieruchomość, wnętrza, wykończenie,