Stolik do salonu

2019-11-27

    Stolik w salonie wydaje się nieistotnym elementem WYPOSAŻENIA (a przynajmniej mniej istotnym niż komplet wypoczynkowy czy meblościanka). Nie można jednak lekceważyć jego wpływu na WYSTRÓJ i wygodę. Jak więc wybrać stolik, który spełni nasze oczekiwania?

     Nie będzie to odkryciem Ameryki, ale warto zawsze o tym pamiętać: im mniejsze WNĘTRZE, tym mniejszy powinien być nasz upragniony mebel. Zwróćmy tylko uwagę na jego wysokość, bo typowe, niskie stoliki na kawę są dobrym rozwiązaniem, ale nie jeśli planujemy w salonie coś jeść lub zapraszać doń trochę więcej gości. Warto też zaznaczyć, że w nowoczesnych salonach sprawdzą się stoliki ze szklanym blatem, natomiast w STYLIZACJI retro z całą pewnością pasować będzie drewno. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować z innymi materiałami, np. z aluminium czy tworzywami sztucznymi.

     Zresztą oferta producentów jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy stawiają na prostotę, inni na DESIGN, ale nie ma takiego salonu, do którego z tej całej gamy najróżniejszych propozycji nie pasowałby żaden stolik...

Tagi: wyposażenie, wystrój, wnętrze, stylizacja, design,