Właściwe drzwi

2020-01-15

      Estetyczne i funkcjonalne ARANŻACJE poszczególnych pomieszczeń to nie jedyny czynnik, który sprawia, że w domu mieszka się spokojnie i wygodnie. Równie istotne w PROJKTACH WNĘTRZ są wyciszające drzwi – w budynku wielorodzinnym sąsiedzi nie słyszą się dzięki nim wzajemnie, a w domu jednorodzinnym łatwiej o komfortowe skupienie się na nauce, niezakłóconą popołudniową drzemkę czy zwyczajnie o chwilę oddechu.

 

     Wybór właściwych drzwi i ościeżnic warto skomponować z kolorem okien, choć DEKORACJE OKIENNE mogą pomóc w ukryciu pewnych różnic. Rozchodzenie się po mieszkaniu nieprzyjemnych dźwięków i hałasów ułatwią drzwi idealnie dobrane do rozmiaru otworu drzwiowego, a uszczelki nie tylko zniwelują hałas, ale także uwolnią dom od przeciągów. ARCHITEKT przypomina, że drzwi o jednolitej powierzchni, a więc te pozbawione szybek i kratek wentylacyjnych charakterystycznych dla drzwi łazienkowych, lepiej izolują od hałasu.

 

     PROJEKTANT WNĘTRZ może skorzystać z ciekawych, ale mniej dźwiękochłonnych drzwi przesuwnych lub łamanych, które są doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w których do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń na otwieranie drzwi.

Tagi: projekty wystroju, projekty wnętrza, projektowanie, aranżacja wnętrz, aranżacja, architekt,